TR EN
+90 242 818 0888

HİZMETLER

A la Carde Restaurant

Green valley Otel Restaurant bölümünde Ocakbaşı(et) ve Balık menüsü ve tüm içki çeşitleri ile günün her saati hizmetinizde.

Başlangıçlar: Cevizli Erzincan tulumu, tereyağı, balon lavaş eşliğinde.Özel köz sarımsak, özel köz arpacık soğanı.Kavun peynir, komple söğüş, karışık peynir tabağı....

Mezeler: Köz Patlıcan, Patlıcan Ezme, Patlıcan Salata, Paprika, Rus Salata ,Tarator, Cibez, Kaya Koruğu, Şakşuka, Semizotu, Fava, Kuru Cacık, Haydari, Sıcak Biber,(Atom) Terleten, Köpeoğlu , Pilaki, Enginar Kalbi

Salatalar: Çoban Salata, Kaşık Salata, Yeşil Salata, Gavurdağı Salata, Mevsim Salata, Koparma Salatası

Ara Sıcaklar: Fındık Lahmacun, Kaşarlı Fırın Mantar,Yaprak Ciğer,Padişah Sucuğu (Izgara), Paçanga Böreği,Kağıtta Pastırma

Etler: Kemiksiz Etler : Küşleme (Kuzu bonfilesi, garnitür ve pilav eşliğinde) Kuzu Külbastı (Özel soslar eşliğinde) Kuzu Şiş ( Terbiyeli) Kemiksiz Etler Çöp Şiş (Özel marine edilmiş) , Ciğer Şiş (Kişniş baharatlı), Tavuk Şiş, Tavuk Külbastı Kemikli Etler Kuzu Pirzola, Kaburga, Kanat Şiş T-Bone Steak, Karışık Izgara.

Kıymalılar: Ebu Gannuş, Yoğurtlu Kebap, Adana Kebap, Urfa KebapBeyti (Sade, Fıstıklı, Sarma), Fıstıklı Kebap, Izgara Köfte, Kaşarlı Köfte, Ali Nazik, Domatesli Kebap, Mantarlı Kebap, Patlıcanlı Kebap, Soğanlı Kebap Etli Ali Nazik ,Köy Kavurma,Çoban Kavurma, Et Sote

SNACH BAR

Günün en keyifli zamanları, 10.00 ile 18.00 saatleri arası, tüm sıcak-soğuk ve alkollü içecek servisiyle Snack Bar'da geçiyor.

Bahçe

Bahçe bölümünde günün her saatinde siesta havuz keyfi.

Spa - Hamam

Huzurun ve Arınmanın Başladığı Yer
Spa, sükûnet, huzur ve şifa bulabileceğiniz; kişiye özel masaj ve bakımları ile hem sağlığınıza hem de güzelliğinize hizmet ediyor. 

Spa & Wellness’in bu benzersiz bakımlarıyla tatilinizde kendinizi şımartabilirsiniz.

Masajlar: Dünya Masajları, Aromaterapi Masajları, Myrina Yağlar, Ayurvedik Masajlar, Çocuk Masajı, Uzak Doğu Masajları, Hamam Bakımları, Vip Odaları

Hamam Kültürü

Yıkanmak tarih boyunca insanlar tarafından hem dinsel hem manevi bir ritüel olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda insanların fiziksel olarak temizlenmelerini de sağlayan bir ritüel olmuştur.

Hamam kültürü, Sümerler'de başlamış ve tarihin her çağında her medeniyette kültürel bir unsur olarak karşımıza çıkıp günümüze kadar gelmiştir. Su ile ilgili değişik hikayeler ve inanışlar vardır:

- Sümer Kralı Gılgamış, ölümsüzlük otunu bulur ve bir kaynakta yıkanırken bu otu tanrılar çalar.
- M.Ö. 4000 yılında genç kızlar tanrıyla evlendirilmek için sarı nehre atlardı.
- Hindular tapınaklarını su kenarına yaparlardı çünkü suyu her zaman kutsal görüp, günahlarından arınmak için yıkanırlardı. Ganj nehrinin kıyısında Benaves tapınağını buna örnek olarak verebiliriz. Hintliler suyun koruyucu özelliğine inanırlardı ve suyun ruhları ile birlikte bedenlerini kötülüklerden, pisliklerden arındıkları törenleri günümüze kadar süre gelen gelenekler haline getirmişlerdir.
- Hititler de Anadolu' da benzer törenler uygulamışlardır. Bu tarz gelenekleri Mısır tarihinde de görmekteyiz.
- Musevilik hahamları kutsadığı bir havuzda yıkayarak günlerini bitirirlerdi. Hristiyanlar tüm günahlarının kutsal suda yıkanarak yok olduğuna inanırlardı.

Kuzdere Mah. Sehit Er Mehmet Urhan Cad. No: 23 Kemer Antalya
+90 242 818 0888
Copyright © Green Valley Kemer 2019. Tüm Hakları Saklıdır.